wtorek, 30 grudnia 2014

Jak zachęcić młodego człowieka do czytania?

Córka moja bardzo chętnie chodzi ze mną do biblioteki. Z ogromną przyjemnością wypożycza tam zawsze tonę książek, ale za czytaniem nie przepada. Lubi oglądać obrazki i bardzo lubi jak ktoś jej te książki czyta. W jaki sposób zatem zachęcić małego człowieka do tego, żeby sam z siebie wziął do ręki książkę i ją przeczytał, a nie tylko obejrzał? W jaki sposób zmotywować, zachęcić, zarazić tą chorobą?
Tak się u nas fajnie złożyło, że pod choinką każdy znalazł coś do czytania. Okazało się, że Nela - mała reporterka od razu przypadła mojej córce do serca. Nela - rówieśniczka mojej Wiktorii jeździ po całym świecie i oczami dziecka opisuje swoje przygody. Książki są pięknie wydane, na grubym kredowym papierze.  Wystarczającą reklamą tej książki powinno być to, że Wiki pochłonęła samodzielnie pierwszą część w 3 dni. To jest jej pierwsza samodzielnie przeczytana książka, do tego takich rozmiarów :)
Polecam dla 9-10 latków na prezent. Na pewno się sprawdzą.


 

Nela nagrywa również swoje reportaże. Można je oglądać w każdą niedzielę na TVP1 o godzinie 9:30. Tutaj można dowiedzieć się o Neli więcej: https://pl-pl.facebook.com/podrozeneli

1 komentarz: